↑ Liveresults Website

Shimano Super Crit KOM Financial Advice Elite Women

Result: Elite Women

1. 3 Jaime GUNNING (Specialized Women’s Racing) 59:03
2. 41 Jessica MUNDY (Holden Gusto) +0
3. 12 Peta MULLENS (Roxsolt Attaquer) +0
4. 5 Matilda RAYNOLDS (Specialized Women’s Racing) +0
5. 62 Hosking, CHLOE (Individual) +0
6. 11 Valentina SCANDOLARA (Roxsolt Attaquer) +0
7. 15 Josie TALBERT (Roxsolt Attaquer) +0
8. 18 Kristina CLONAN (StLukesHealth TIS RACING TEAM) +0
9. 34 Charlotte CULVER (Rush women’s team) +0
10. 70 Redmond, NATALIE (Individual) +0
11. 74 Stewart, MACEY (Individual) +0
12. 25 Maeve PLOUFFE (MAAP) +3
13. 16 Anya LOUW (StLukesHealth TIS RACING TEAM) +3
14. 49 Vaughan, ELOISE (KOM financial) +3
15. 13 Renata BUCHER (Roxsolt Attaquer) +3
16. 57 Chapman, BRODIE (Individual) +3
17. 29 Jemma EASTWOOD (MAAP) +3
18. 20 Nicole FRAIN (StLukesHealth TIS RACING TEAM) +6
19. 14 Emma CHILTON (Roxsolt Attaquer) +6
20. 2 Taryn HEATHER (Specialized Women’s Racing) +6
21. 61 Heffernan, CHLOE (Individual - Total Rush) +6
22. 6 Em VIOTTO (CCS Cycling) +6
23. 39 Sharni MORELY (Total Rush Hyster) +6
24. 73 Sawyer, JESSIE (Individual) +6
25. 79 Watts, EMILY (Individual) +6
26. 31 Minda MURRAY (Rush women’s team) +6
27. 4 Ella BLOOR (Specialized Women’s Racing) +6
28. 26 Liv WHEELER (MAAP) +6
29. 63 Kay, JENNIFER (Individual) +6
30. 33 Justine BARROW (Rush women’s team) +6
31. 65 Malseed, SHANNON (Individual) +6
32. 67 Nuspan, ELIZABETH (Individual) +6
33. 7 Ayla RUDGLEY (CCS Cycling) +6
34. 8 Jennifer DARMODY (CCS Cycling) +6
35. 54 Bradbury, NEVE (KOM financial) +6
36. 42 Jenny PETTENON (Holden Gusto) +6
37. 66 Mccudden, STACI (Individual) +6
38. 56 Button, SAFFRON (Individual) +6
39. 10 Lauren THOMAS (CCS Cycling) +6
40. 51 Stephens, REBECCA (KOM financial) +6
41. 60 Haansbergen, ALANA (Individual - Total Rush) +6
42. 47 Nonie CARR (Knights of Suburbia) +6
43. 64 Kohn, TESSA (Individual) +6
44. 43 Catalina SOTO (Holden Gusto) +6
45. 40 Nicola MACDONALD (Holden Gusto) +6
46. 46 Alice CULLING (Knights of Suburbia) +6
47. 24 Kirsti DARBY (Fonda) +6
48. 37 Ashlee JONES (Total Rush Hyster) +6
49. 9 Belinda CHAMBERLAIN (CCS Cycling) +6
50. 38 Amber PAPPE (Total Rush Hyster) +6
51. 19 Lauren PERRY (StLukesHealth TIS RACING TEAM) +13
52. 27 Carina NEWMAN (MAAP) +13
53. 76 Taylor, CARLEE (Individual) +13
54. 1 Briony MATTOCKS (Specialized Women’s Racing) +15
55. 44 Sarah GIGANTE (Holden Gusto) +16
56. 75 Stewart, VERITA (Individual) +16
57. 77 Taylor, KATIE (Individual) +16
58. 78 Ward, RACHEL (Individual) +16
59. 28 Kendelle HODGES (MAAP) +16
60. 35 Amy BRADLEY (Total Rush Hyster) +18
dnf 21 Ella ATKINSON (Fonda)
dnf 22 Melissa MACKENZIE (Fonda)
dnf 23 Erin MITCHELL (Fonda)
dnf 36 Jess LANE (Total Rush Hyster)
dnf 45 Maddie JANSSEN (Knights of Suburbia)
dnf 48 Renata FARAH (Knights of Suburbia)
dnf 52 Abery, GEMMA (KOM financial)
dnf 53 Bradbury, ISLA (KOM financial)
dnf 58 Dole, TAHLIA (Individual - Pedla)
dnf 59 Gosney, ERIKA (Individual - Pedla)
dnf 69 Parkinson, EVA (Individual)

Intermediate Sprint 1

1. 62 Hosking, CHLOE (Individual) ew
2. 65 Malseed, SHANNON (Individual) ew
3. 25 Maeve PLOUFFE (MAAP) ew

Intermediate Sprint 2

1. 57 Chapman, BRODIE (Individual) ew
2. 5 Matilda RAYNOLDS (Specialized Women’s Racing) ew
3. 62 Hosking, CHLOE (Individual) ew

Intermediate Sprint 3

1. 62 Hosking, CHLOE (Individual) ew
2. 25 Maeve PLOUFFE (MAAP) ew
3. 57 Chapman, BRODIE (Individual) ew

Intermediate Sprint 4

1. 62 Hosking, CHLOE (Individual) ew
2. 25 Maeve PLOUFFE (MAAP) ew
3. 65 Malseed, SHANNON (Individual) ew
↑ Liveresults Website